Czechferrari.cz

elektronický magazín o Ferrari

homepage showroom magazín modely Facebook
Login:     Heslo:         registrace
 

CZECHFERRARI.CZ 2002-2017

CzechFerrari RSS

Menu

Novinky - akce

Anketa

Líbí se Vám Ferrari Purosangue?

Hlasů celkem: 18

Rodina serverů. Konec nudy!

Titulní stránka  >  Magazín  >  Jiné  >  Classic Show Brno 2014

Classic Show Brno 2014

Jaroslav Hanus, datum vydání 18.3.2014

Kategorie: Jiné

posta  poslat tento článek známému
Classic Show Brno 2014
NÁŠ TIP: Zkuste naši inzerci, naleznete tam Ferrari California! Mrkněte na naši inzerci přímo zde.

21.–23. března 2014 v Richard Adam Gallery - Classic Show Brno 2014 je čtvrtý ročník prodejního veletrhu historických automobilů, motocyklů, náhradních dílů a renovačních dílen.Největší veletrh svého druhu v České republice se koná pod záštitou primátora města Brna pana Romana Onderky. K vidění bude bohatý výběr vystavených klasických vozů, ucelený přehled firem, zboží a služeb pro veteránisty. Ani letos nebude chybět aukce historických vozidel a sběratelských předmětů společnosti Auctum. Po celý víkend budou probíhat odborné přednášky a přehlídky dobové módy 20. a 30. let a 50. a 60. let.

Velkou podívanou slibuje závodický koutek kde se vedle sebe sejdou jak historické československé formule, tak i motocykly. Velkou premiéru po náročné renovaci bude mít formule 3 Drak závodníka Otto Buchbergera. Budou zde stánky přírodních silničních okruhů jak z Čech, tak ze Slovenska a na nich slavné motocykly. Na stánku Automotodromu Brno budou speciály na kterých závodil ještě zcela nedávno Karel Abrahám.

Muzeum Aloise Samohýla je motoristickým fanouškům dostatečně známé. Sbírku začal budovat pan Alois Samohýl již v šedesátých letech a v odkazu svého otce dnes pokračuje syn Ladislav Samohýl. Na stánku muzea budou vystaveny dva automobily v krásném původním stavu. Luxusní Mercedes-Benz 320 kabriolet F z roku 1937 a černé Bugatti 40 z roku 1928. Tento vůz s dvousedadlovou karoserii roadster od karosárny Galle vlastnil až do šedesátých let francouzský malíř Georges Gimel. Zajímavým exponátem bude torzo motocyklu Wanderer 500 OHV. Právě na tento model německé značky zakoupila zbrojovka Františka Janečka licence a zahájila tak éru motocyklů Jawa.

Vydavatelé kultovního časopisu o amerických autech Chrom&Plameny přivezou do Brna ojedinělý Cadillac Eldorado Brougham z roku 1958 - asi nejokázalejší vůz jaký kdy Cadillac vyrobil. Na konci padesátých let byl nejdražším sériově vyráběným vozem v USA. Prodával se za více než 13 tisíc dolarů, když běžný sedan cadillac stál necelých pět tisíc a stejný chevrolet dokonce jen něco přes dva tisíce dolarů. Společnost mu bude dělat Chevrolet Bel Air Nomad z roku 1957 – sportovní dvoudveřové kombi ve vzácně původním stavu. Na stánku budou k dispozici pro zájemce o ameriky odborníci na danou tematiku

Dvanáctiválcová Lagonda patří mezi nejlepší vozy britské výroby. Ve třicátých letech patřila mezi několik sériově vyráběných automobilů, které ve standardním provedení jezdily více než 160 km/hod. Luxusní vůz s karoserií kabriolet v průběhu renovace představí na svém stánku Karoserie Brábník.

Tříkolka Velorex je známá nejen milovníkům historických vozidel. Nikoli však v kabátě v jakém ji na Classic Show 2014 představí firma Kříž. Na jejím stánku bude vystaven unikátní velorex pokrytý vyšívanými lidovými vzory.

Známý propagátor vojenské historie a renovátor karoserií Ježek vystaví samostatnou karoserii automobilu GAZ 67B ve stadiu kompletní opravy. Uvedený typ byl byl v pořadí druhou, částečně obměněnou verzí otevřeného automobilu pro potřeby Rudé armády. Vyráběl se v letech 1944 až 1953 a stal se základem pro další vývoj, jehož výsledkem byl lehký pancéřový automobil BA 64.

Velký zájem návštěvníků Classic Show vždy budí stánek firmy MontyJawa, kde jsou k vidění zajímavé motocykly nebo jejich části československého původu. Také letos přiveze firma pana Aleše Matějky do Brna několik zajímavostí. Jedním z nich bude Motockl Tempo 150 vyrobený v Norsku v roce 1954. Pohání jej československý motor ČZ 150 z motocyklu JAWA-ČZ typ 352 ze kterého jsou použity také výfuky. Zbytek konstrukce je původní norský.

Moto Classic vystaví nové stroje Royal Enfield a mezi nimi samozřejmě hlavní tahák letošního roku novou pětistovku Continental GT. První motocykl s tímto jménem nabídla anglická značka roku 1963. O padesát let později uvedla přichází Royal Enfield s novým motocyklem stejného jména a podobného image.

V loňském roce akce ukázala, že se nejedná pouze o výstavu, ale že se dá najít i čas na posezení, dobrou kávu a debaty na nejrůznější témata. K tomu plno doprovodných programů, rozhovorů a aukce. Přinášíme vám malou ochutnávku, na co se těšit... tak neváhejte a navštivte prodejní veletrh veteránského zboží a služeb – Classic Show Brno 2014!Text: Atelier Kupka s.r.o. - Motoristická agentura Hvězdová 13, 602 00 Brno, www.ClassicShow.cz

Galerie

Související články

Hodnocení článku

-2 -1 0 1 2 Kliknutím na obrázek provedete hlasování

Diskuze k článku

prozatím nejsou žádné příspěvky


© 2002 CzechFerrari.cz | This website has no affiliation with Ferrari S.p.A., Scuderia Ferrari or what so ever. All copyrights, trademarks and logos belongs to their respective owners